czwartek, 20 lutego 2014

Visa step by step


Postaram się Wam dziś napisać krok po kroku jak wygląda sprawa z wnioskiem wizowym, zapłatą za wizę oraz umówieniem się na rozmowę. Sama potrzebowałam takiej pomocy (dzięki Ania:)) i mam nadzieję, że tym razem ja będę mogła pomóc Wam :)

Zaczynamy od wejścia na stronę internetową Ambasady USA http://polish.poland.usembassy.gov/ , a następnie udajemy się do zakładki „wizy” -> „formularze” i tym samym znajdziemy się na stronie, gdzie można pobrać różne formularze w zależności od tego o jaką wizę się ubiega. My ubiegamy się o wizę J1, czyli wizę nieimigracyjną a tym samym klikamy na „Elektroniczne Podanie o Wizę on-line DS-160” i zaczynamy…zabawę! Teoretycznie na uzupełnienie wszystkich informacji mamy 20 minut, na ile to jest prawdą to nie mam pojęcia ze względu na to, że ja wypełniałam swój wniosek łącznie chyba ponad godzinę i nic mi nie zniknęło. Polecam klikać przycisk „save” , bo jeśli musielibyście przerwać wypełnianie , albo coś by się z tym stało to zawsze można do tego wrócić , oczywiście po wcześniejszym zapisaniu/zapamiętaniu swojego ID.  

Na początku wszystko wygląda tak:


Wybieramy swój kraj no i "start an application"
(gdyby ktoś chciał wrócić do zapisanej wcześniej aplikacji i kontynuować jej wypełnianie należy kliknąć "retrieve an application")

Osoby, które wcześniej ubiegały się o wizę mają trochę więcej roboty, ponieważ muszą wpisać dokładne informacje na temat wizy, którą posiadały/posiadają.

Dobra, powiedzmy, że wniosek się już wypełniło , co dalej?
Teraz trzeba wpłacić pieniądze, koszt wizy to 160 dolarów, co daje nam w przeliczeniu jakieś 495-500 zł. w zależności od kursu dolara. W tym celu udajemy się więc na tę stronę:
http://cgifederal.force.com/publicsofortbankingrequestcountry_name=Poland&Code=J1&Quantity=1 i robimy przelew za wizę, ważne jest, aby zapisać sobie tak zwany "receipt number", czyli numer przelewu/rachunku, bo będzie nam to potrzebne do tego, aby umówić sie na spotkanie wizowe. 

No właśnie, jak umówić się na spotkanie wizowe? Można to zrobić telefonicznie lub przez stronę internetową https://cgifederal.secure.force.com/?language=English&country=Poland , gdzie musimy założyć konto i uzupełnić kilka informacji. Będzie nam potrzebny do tego numer paszportu, numer sevis, receipt number oraz program number.  Ja osobiście umawiałam się na spotkanie właśnie przez tę stronkę. 

To chyba tyle jeśli chodzi o spotkanie wizowe. 
Dokumenty, które trzeba mieć przy sobie na spotkaniu to:

 • Paszport
 • Wydrukowane potwierdzenie umówionego spotkania
 • Legitymacja studencka/umowa o pracę w zależności co robimy obecnie
 • Potwierdzenie złożenia wniosku DS-160
 • Agreement z host family
 • DS 2019
 • Paszport
 • Potwierdzenie uiszczenia opłaty $35 przez agencję USA - to pobieramy ze strony https://www.fmjfee.com/i901fee/dhs/loadSearchPage.do

Moje spotkanie odbędzie się jutro o 9 rano :D


9 komentarzy:

 1. Powodzenia jutro! :)
  A czy można ten wniosek wypełnić w wersji papierowej i wysłać do ambasady? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hej! oj nieeeee, to jest raczej tylko do wypelnienia on line :)

   Usuń
 2. Trzymam kciuki, dzięki za post bo wkrótce się przyda mam nadzieję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jedziemy z tym!!!! :D
  Powodzenia jeszcze raz, jutro :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja byłam wczoraj po swoją wizę ;D tylko że ja turystyczną ;D Tyle stresu że masakra, a ile luuuudu przed ambasadą ;o;o Ale konsul strasznie miły mi się trafił taki spoko gośc ze na prawde ;D i ten jego słodki amerykański akcencik <3 powodzenia jutro!

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki wielkie za ten post, bardzo wygodne jest to całe aplikowanie wszędzie on-line, nie powiem ;) mam nadzieję, że przyda mi się w przyszłym roku! Daj znać koniecznie jak poszła rozmowa :)
  Pozdrawiam
  Agata

  OdpowiedzUsuń