piątek, 3 stycznia 2014

Au Pair application almost completed !


Au Pair application almost completed !

Od kilku dni obiecywałam sobie, że to właśnie dziś zdobędę ostatni dokument potrzebny do skompletowania aplikacji Au pair, jakim jest zaświadczenie o niekaralności, ale jak zwykle patrząc na budzik dzwoniący o 7 rano stwierdziłam, że jest przecież tyle innych dni i dlaczego mam to zrobić dziś skoro mogę spać do 8:15 ? Leń. Tak więc pospałam o 8:15 , wstałam i dzień jak co dzień podreptałam do pracy J Nie znaczy to jednak , że moja aplikacja nie będzie uruchomiona, dziś uzupełniłam wszystko w Au pair roomie, we wtorek (obiecuję!) udam się po Police check i może już od przyszłego tygodnia będę dostępna dla rodzin? No, albo od jeszcze następnego J

Agencja , jaką wybrałam to Prowork. Nie będę ukrywać , że wg mnie jest to jedna z lepszych agencji na rynku, jedna z najtańszych, jak również nie będę ukrywać , że od roku tam pracuję. Cieszę się, że trafiłam na tę agencję 4 lata temu , kiedy wyjeżdżałam za 1 razem. Wtedy jednak równolegle byłam też w Cultural Care, ale moją współpracę z  nimi oceniam na ocenę 1 i dlatego cieszę się, że zostałam zaakceptowana przez rodzinę z APC , czyli agencję amerykańską współpracującą z Prowork. Cieszę się również, że mogę do swojego CV dodać informację o 14 miesiącach pracy w Prowork (tak tak, zostaję tam jedynie do początku marca). Po 8 miesiącach studenckiej pracy w Subwayu, po 3 miesiącach pracy w kawiarni Grycan i po 3 miesiącach pracy w MG Eacie stwierdzam, że Prowork to najlepsze co mi się trafiło J Nie dość ,że fajna praca to również fajne towarzystwo i fajna szefowa J

Milion innych dziewczyn już to opisywało po kolei , więc ja opiszę to w wielkim skrócie. Jeśli chodzi o przygotowanie aplikacji na wyjazd AP do USA to trzeba uwzględnić:

1. Minimum dwie referencje opieki nad dziećmi od osób niespokrewnionych, ja mam referencje od poprzedniej host family z NJ, od mojej ciotki i od znajomej mojej ciotki.
2. Referencję potwierdzającą charakter, którą wystawiła mi sąsiadka.
3. Zdjęcia – z dziećmi, z rodziną, ze znajomymi itp. Mam ich około 30.
4. Zaświadczenie o niekaralności.
5. Zaświadczenie od lekarza.
6. Polskie i międzynarodowe prawo jazdy.
7. Paszport.
8. Prezentacja video.
9. List do rodziny.
10. Interview.

Wydaje mi się , że to już wszystko , jak o czymś zapomniałam , to z góry przepraszam J

Na skompletowanie całej aplikacji są 2 tygodnie, natomiast można wszystko załatwić tak naprawdę w kilka dni.
Kolejny etap to sprawdzenie aplikacji przez agencję amerykańską i po zaakceptowaniu jej przez nich każda kandydatka jest już dostępna dla rodzin.


Pozostaje jedynie czekanie na wymarzoną HF !

MO

17 komentarzy:

 1. czy bylas kiedys juz w us?

  OdpowiedzUsuń
 2. A jak wygląda to zaświadczenie od lekarza, czy dostanę na to jakiś wzór i na pozostałe dokumenty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak , po podpisaniu umowy i po wpłacie 1 raty otrzymasz cały komplet formularzy do uzupełnienia. Formularz medyczny składa się z 2 stron a4 gdzie musisz wymienić choroby na które chorowałaś, szczepienia , które miałaś, czy byłaś kiedykolwiek w szpitalu i czy miałaś jakieś operacje i czy chorujesz na jakieś przewlekłe choroby.

   Usuń
 3. A ja slyszalam, ze mozna byc tylko raz au pair w usa! No pieknie, ktos mnie wprowadzil w blad! :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. można być więcej niż raz ale trzeba mieć 2letnią przerwę pomiędzy pobytami.

   Usuń
 4. to mozna dac na room ile sie chce zdjec? czy jest jakis limit?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hm , szczerze mówiąc to nie pamiętam, ja na razie dodałam 14, ale miejsce jeszcze było. Wydaje mi się, że jest jakiś limit, ale im więcej tym lepiej !

   Usuń
 5. Hej piszesz, że masz referencje od cioci - czy jest to bliska ciocia? No i jeżeli masz ref. od cioci czy mogę mieć ref. od kuzyna, kuzynki, ciotki wujka? Bo ja zawsze sądziłam, że jak spoza rodziny to, że najwyżej może mi ref. wystawić ciotka -piąta woda po kisielu, a nie siostra mamy. Jak to wgl. w agencji, jak oni to rozpatrują ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. z poza* (boziu jaki analfabetyzm się u mnie szerzy)

   Usuń
  2. hej:) 2 referencje musisz mieć od osób nie spokrewnionych z Tobą, czyli w moim przypadku jest to moja była host family i znajoma ciotki a kolejne referencje jak najbardziej możesz mieć od rodziny. Tak to działa w Prowork, nie wiem jak jest z innymi agencjami. Pozdraiwam

   Usuń
  3. Dziękuję za odpowiedź :)

   Usuń
 6. Czy agencja Prowork sprawdza referencje, np. poprzez kontakt z osobami je wystawiającymi? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak , dzwonia do tych osob telefonicznie :)

   Usuń
 7. ja mam pytanie, jak oni liczą te godziny? w formularzach innej agencji jest czas pracy podany co do miesiąca. A jeśli ktoś pracuje tylko w określone dni tygodniu?
  Chodzi mi o to jak to jest: liczenie co do godziny?

  OdpowiedzUsuń
 8. ja mam pytanie, jak oni liczą te godziny? w formularzach innej agencji jest czas pracy podany co do miesiąca. A jeśli ktoś pracuje tylko w określone dni tygodniu?
  Chodzi mi o to jak to jest: liczenie co do godziny?

  OdpowiedzUsuń